Selülit Tedavisi


Selülit yok edilemez fakat azaltılabilir: Pellefirm ile…

Selülit kadınların %98 inde görülen deride olan bir görüntü sorunudur. Aslında bir hastalık değildir. Çok zayıf olan kadınlar da dahi selülit görülür. Peki bu portakal kabuğu gibi olan pütürlü deri görüntüsünün sebebi nedir?

Gerçekten tedavisi mümkün müdür?

Selülit aslında yağ hücrelerinin derinin içine yerleşmesi sonucu gelişir. Derideki bantlar nedeniyle bu yağ dokusu tam yuvarlak görüntü değil de pütürlü bir görüntü olmasına sebep olur. Üstüne oturulan bölgede yani basen ve kalçada daha çok görülür. Yani sizin yağ hücrelerine oturarak onların deri içine ilerletirsiniz.. Erkeklerde daha az olmasının sebebi onların cildinin kadınlardan daha kalın olması ve cilt altı yağ dokularının ise daha ince olmasından dolayıdır.

Selülitin genetik bir yatkınlığı vardır. Ayrıca dolaşım bozukluğu olan dokuda daha kolay oluşur. Tam anlamıyla yok edilemese de görüntünüzü hafifletebilirsiniz.

Bu nedenle yapılacak egzersizler ile buradaki kan dolaşımı arttırılarak görüntüsü daha iyi hale gelebilir. Bunun için koşu, yüzme, hızlı yürüme gibi egzersizleri öneririm. Bu sayede kan dolaşımınız artar ve deri gibi inatçı dokulardaki yağ dokusunun gevşemesi sağlanmış olur.

Selülit görüntüsünü düzelten birçok ürün mevcuttur. Bence bu ürünleri değerlendirirken içinde ginko biloba, centella asiatica ve metil nikotinat olmasına özen gösterin. Bu maddeler kan akımını arttırır ve ödem ve iltihap hücrelerini azaltır. İdrar söktürücü gibi etki ederek buradaki toksin ve sıvı miktarını azaltabilir.

Egzersiz yaptıktan hemen sonra uygulama yapmanız daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Pellefirm  selülit tedavisi için kullanılan radyofrekans yöntemidir.  Selülit olan yere uygulandığında yağ hücrelerinin ısınmasını sağlar ve etraf dokuda yeni kollojen üretimini sağlayarak yağ hücrelerinin derinin derin kısmına gitmesini amaçlayan bir uygulamadır. Uygulama sonrasında bu bölgelerde düzleşme ve gerginleşme oluşur. Pellefirm selüliti hedef alan ve bunun için geliştirilmiş etkili ve kolay uygulanabilen bir yöntemdir. Amerika da geliştirilmiş bir teknolojidir. Şu anda Beverly Hills te birçok kişi kullanımı kolay olduğu için uygulama yaptırıyor. Her hafta 1 seans yapılır ve 6 seans uygulanması gereklidir. Uygulama sonrasında egzersize devam ederseniz, 1.5 yıl bu bölge istediğiniz şekilde kalır. Uygulaması çok kolay ve ağrısız olduğundan senelik tekrarların herhangi bir zararı yoktur.

Kliniğimizde Pellefirm uygulaması yapılmaktadır. Her uygulama 20 dakika sürmektedir.

Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin