LEKE TEDAVİSİ

Jinederm’de Yüz Lekesi Tedavisi

 

Hiperpigmentasyon yani cilt lekelerinin temel sebebi güneşin UV ışınlarıdır. Bazı lekeler mesela siyah lekeler melasmaya bağlı veya sivilce veya ciltte tırnak izi vs gibi travmaya bağlı oluşabilir. Aslında bu tip lekelerde dahi asıl suçlu güneş ışığına maruz kalmaktır.

Melasma nedenleri

Gebelik sırasında oluşan hormon değişiklikleri melasmaya sebep olur, gebelik maskesi de denir. Gebelerin %70’inde yüzlerinde, dudak üstünde, yanaklarda ve alında kahverengi koyu yama şeklinde lekeler oluşur.

Postinflamatuar Hiperpigmentasyon (iltihap iyileşmesi sonrası lekeler)

Sivilce geçtikten sonra aynı yerde siyah, kahverengi lekeler oluşur. Bu lekelerin geçmesi bazen aylar sürebilir, hatta bazıları tamamen kaybolmaz.

Dr. Zein Obagi’nin geliştirdiği, ZO hidrokinon içermeyen Hiperpigmentasyon tedavi setinde cildin rengini dengeleyip ayarlayan, cilt yapısını canlandıran ve cildi yenileyen 5 ürün bulunmaktadır.

BRİGHTENEX ; hidrokinon içermeyen cilt beyazlaştırıcı ve ton düzeltici krem
RESTORACALM; sakinleştirici etkili iyileşmeye yardımcı krem
RETAMAX; Aktive Vitamin A Mikro emülsiyon
Ossential Daily Power Defense; yavaş salınımlı retinol, antioksidan ve DNA onarıcı enzimler içerir
• Oclipse-C Broad-Spectrum Sunscreen SPF 50

Leke tedavisinde cildinizde lekeye sebep olan temel hastalıkta tedavi edilmelidir. Örneğin, Rosacea yani gül hastalığı varsa tedaviniz bunu içine alacak şekilde planlanır.

Leke tedavisi yapılırken bir yandan ciltteki gözenek ve sarkmalar da tedavi edilir. Zein Obagi ile tedavi sürecinde hafif soyulmalar, kızarma ve yanma hissi normaldir. Tedaviye başladıktan 6 hafta sonra yapılan ZO imzalı peelingler ile alttan yeni ve lekesiz deri gelir ve cildinizdeki lekeler biter.

Cilt sağlığını gerçekleştiren ve sorunları tedavi eden dünyanın en iddialı tedavi seçenekleri Jinederm’de size sunulmaktadır.

Dr. Ebru Ünal Zein Obagi sertifikalı hekimdir.

Zein Obagi ürünlerinin tümünü kliniğimizden temin edebilirsiniz.

Ücretsiz Cilt Analizi

Ücretsiz Cilt Analizi ve randevu almak için lütfen 0532 632 40 34’ü arayınız.

Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçin